3D принтер для школи – інновації та інтерактивність у навчальному процесі

Технологія 3D друку суттєво може покращити навчальний процес, адже сучасний шкільний кабінет з 3D принтером надає нові можливості у вивченні предметів. Застосування 3D моделювання на уроках фізики, хімії, математики, біології, географії, історії, робототехніки дасть змогу зацікавити учнів та створити умови для розвитку їх здібностей. 

Що таке 3D принтер?

3D принтер – це пристрій для друку об’ємних предметів за визначеними параметрами. Виготовлені об’єкти створюються здебільшого з пластику. Витратними матеріалами для друку є різнокольорові котушки пластикових ниток, тому така технологія 3D друку є абсолютно безпечною та простою у використанні. Крім того, матеріал є компактним та доступним в ціні для поповнення запасів кожного навчального року. 3D принтер комплектується додатковими інструментами та деталями для відтворення освітніх матеріалів, роботів та конструкцій. Програмне забезпечення та методичні матеріали також спростять процес навчання та впровадження інноваційності у школі.   

3D принтер – це основний інструмент для STEM лабораторії. З його допомогою учні матимуть практичний досвід у створенні моделей, адже об’ємний друк предметів розвиває творчі здібності, просторове уявлення та практичні навички побудови конструкцій та об’єктів. 3D моделювання дозволяє відносно швидко створити повноцінну модель за потрібними параметрами та отримати реальний фізичний об’єкт.

Практичне застосування 3D принтера у школі

Якщо у вашому навчальному закладі ще немає STEM напряму, предмету робототехніки, 3D технологій та інженерії – це не означає, що 3D принтер буде зайвим у школі. Навпаки, вчителі мають змогу використовувати 3D принтер для інших предметів, починаючи з початкової школи, гуманітарних предметів, інклюзії та закінчуючи профільними предметами. 

Насамперед, друк 3D моделей може забезпечити роздатковий матеріал для таких предметів як біологія, історія, хімія, фізика, географія та інші. Також вчитель може виготовити тривимірні головоломки для інклюзивного класу, що сприятиме розвитку дрібної моторики. Учні початкової школи можуть вивчати будову елементів предметів, які надруковані на 3D принтері. На уроці можна створити та надрукувати сувенірну продукцію, символіку школи, значки, об’ємний напис у вигляді девізу або мотивуючої фрази. 3D принтер може надрукувати окрему деталь для заміни або як доповнення до конструкції. 

Зацікавленість учнів залежить від інтерактивності та ступеню залученості у процес. Коли будова органів намальована на стенді або формула води написана на дошці  – це не дуже цікаво. Наприклад, за допомогою 3D принтера можна надрукувати дві червоні кульки водню невеликого розміру, одну білу кульку кисню більшого розміру та палички для з’єднання атомів. Погодьтесь, що така демонстрація будови молекули води значно сподобається школярам та пришвидшить засвоєння матеріалу. В учнів з’явиться інтерес до вивчення більш складніших речовин та формул у хімії. 

Для уроків історії можна створити копії історичних предметів; для математики – геометричні фігури та графіки; для уроку праці – прототипи та макети виробів; для хімії – моделі молекул та посуд. Більш професійне використання 3D принтеру дозволить учням набути навичок у моделюванні, інженерії, веб-дизайні, інформаційних технологіях, архітектурному проектуванні та інших STEM напрямах.

Кожній школі необхідно впроваджувати 3D технології у навчання. Комплект 3D обладнання містить не тільки принтер, а й додаткові матеріали, інструменти для виготовлення об’єктів. Також у наборі є комплект різнокольорових витратних матеріалів на навчальний рік. Комплект 3D принтер EL1552 відповідає Наказу №574/29.04.2020 "Про затвердження типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій". 

Вчителі можуть не хвилюватись, адже ми надаємо програмне забезпечення, методичні матеріали для використання в освітньому процесі. А також наші менеджери та методисти завжди на зв’язку для консультацій. 

Зробимо крок до інновацій у вашому навчальному закладі разом!